Odgrzybianie - grzyby pleśniowe - usuwanie pleśni - odgrzybianie ścian
(grzyby strzępkowe często są nazywane pleśniami lub grzybami-pleśniami) 

Usługi obejmujące odgrzybianie czyli usuwanie grzybów pleśniowych to chyba najczęściej zlecana przez Klientów usługa. Grzyby pleśniowe pojawiają się w budynkach bardzo szybko – nawet w czasie kilku dni - najczęściej po zalaniach, zawilgoceniach lub w pomieszczeniach wadliwie eksploatowanych; wadliwie ocieplonych lub nieocieplonych wcale. Często, a właściwie za często nasi klienci mówią nam, że wcześniej sami próbowali je usuwać ale grzyby powracały regularnie. W końcu, w akcie rozpaczy zostaliśmy wezwani aby rozwiązać problem. Nie mamy tu intencji by straszyć, chodzi o obiektywne przybliżeniu problemu zagrzybienia. Większość wyknanych przez nas tysięcy usług potwierdza tezę - samodzielne odgrzybianie prowadzi najczęściej do „rozpylenia” zarodników usuwanych grzybów, nieświadomym zamalowaniu tych zarodników i nieuchronnym ponownym zagrzybieniu odgrzybianych wcześniej powierzchni. Ponadto odgrzybianie nie wpływa na warunki środowiskowe, które stworzyły dobre warunki dla rozwoju grzybów. Te po samodzielnym odgrzybianiu pozostają niezmienione.

Poniżej zdjęcie mikroskopowe - zarodniki grzybów, które przy nieumiejętnym odgrzybianiu, mogą zostać rozpylane i pozostawione żywe-zdolne do wzrostu.
Tu Aspergillus o kolumnowej budowie konidioforów. Autor fotgorafii Waigel. 

Aspergillus o budowie kolumnowej konidioforów

Proponowana przez nas usługa – odgrzybianie – obejmuje szczegółowe badania i pomiary diagnozujące przyczyny powstania zagrzybienia – są to badania mikroskopowe, termowizyjne, termiczne, wilgotnościowe (murów, drewna), pomiary wydajności (nie tyko drożności) wentylacji, pobór próbek powietrza i wymazów/odcisków do hodowli i określenia ilości jednostek tworzących kolonie grzybów i inne. Wykonywane pomiary często rozwiązują spory np. pomiędzy lokatorami, a właścicielem lokalu lub lokatorami, a administracją budynku. Spory o „winnych” zagrzybienia trwają często latami – my rozwiązujemy je w kilka godzin.

Po wykonaniu pomiarów i analizie wyników odgrzybiamy porażone przez grzyby powierzchnie. Przy lokalach mieszkalnych czy biurowych o powierzchniach do 250m2 usługa "odgrzybianie" wykonywana jest w jeden dzień. Opracowanie z wynikami pomiarów wysyłamy do Państwa w terminie do 10 dni roboczych. Szczegółowy zakres prac znajduje się w przesyłanej do Państwa ofercie, a tę wyślemy po otrzymaniu zapytania i zdjęć pomieszczeń z niepokojącymi Państwa grzybami. Zapytanie prosimy wysyłać wraz ze zdjęciami za pomocą formularza kontaktowego – ZAMÓW/ZAPYTAJ. Przesłania zapytania jest niepłatne i nie zobowiązuje Państwa do korzystania z naszych usług. 

 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ 

  • About the Author: Waigel
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.