ODGRZYBIANIE MEBLI. USTALANIE PRZYCZYN ZAGRZYBIENIA. USUWANIE PLEŚNI Z MEBLI, ŚCIAN POMIESZCZEŃ, DREWNA.

Równie często jak z odgrzybianiem ścian i sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych spotykamy się z zapytaniami dotyczącymi odgrzybiania mebli. Zapytania dotyczą odgrzybiania mebli i określenia przyczyn powstania zagrzybienia na meblach i w pomieszczeniach. Jeśli chodzi o pomieszczenia mieszkalne to najczęściej problem dotyczy wad wentylacji lub błędnego rozumienia eksploatacji mieszkań prowadzącego do zagrzybienia mebli i nie tylko mebli. No i tu można by zakończyć podsumowaniem – winny jest lokator, bo błędnie eksploatuje lokal. Ale nie wszystko jest takie proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Dlatego w przypadku usług świadczonych przez firmę Waigel tak samo ważnym składnikiem usługi jak odgrzybianie jest obiektywne określenie przyczyn powstania zagrzybienia poprzez bardzo dokładne i różnorodne pomiary.

 3 Aspergillus o budowie kolumnowej konidioforów

Grzyby strzępkowe - tu jeden z Aspergillusów - widziane przy pomocy jednego z mikroskopów jakich używamy do oględzin w czasie wykonywania usług.

 

ekspertyzy mykologiczne 4

Pomiary mostka termicznego w miejscu występowania kolonii grzybów strzępkowych.

Trzy strony medalu.

Jedna strona medalu to zabytkowy budynek. Stare technologie, często brak izolacji przeciwwilgociowych, brak ocieplenia. Dotyczy to zwłaszcza budynków i mieszkań w starych kamienicach – pisząc starych mam tu na myśli budynki 100-letnie i starsze, często wpisane do rejestru zabytków, stojące w częściach reprezentacyjnych miejscowości – czyli takie, których konserwator zabytków nie pozwoli ocieplić, a już na pewno nie od strony elewacji frontowej.

Druga strona medalu dotyczy tych samych budynków widzianych okiem wspólnot i administracji budynków, które często nie mają środków na ocieplanie, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, remonty dachów i systemu odprowadzania wód opadowych budynków.

odgrzybianie pomiary waigel 4

Pomiary warunków środowiskowych w czasie jednej z usług

Trzecia strona medalu to lokator – mieszkanie jest do mieszkania i powinno być tak przygotowane i zaprojektowane, że gotowanie, kąpiele, suszenie prania czy zabudowa całych ścian tak modnymi teraz szafami wnękowymi, nie powinno sprzyjać rozwojowi grzybów czy to na meblach czy na ścianach. I nie można mieć pretensji do lokatora, że mieszkając pierze, myje się czy gotuje. Nie znaczy to jednak, że lokator jest zwolniony z myślenia, rozumienia w jakim lokalu mieszka i dostosowania się do zasad poprawnej eksploatacji lokalu z uwzględnieniem jego specyfiki.  Na przykład zabytkowa dzielnica Katowic - Nikiszowiec lub też Nikisz - kiedyś dzielnica robotnicza, dziś pięknie odrestaurowana i z uwagi na klimat i urodę chętnie zamieszkiwana przez bohemę. Nie ma mowy, aby konserwator zabytków pozwolił na pokrycie elewacji tych urokliwych budynków styropianem. Właściciele mieszkań muszą pogodzić się z tym faktem i dostosować sposób eksploatacji do specyfiki budynku, w którym mieszkają.

 termowizja grzyby plesnie

Nic nie dzieje się bez przyczyny - wada termiczna budynku i dokładnie w miejscu jej wystepowania pojawiają się grzyby.

Dokłade pomiary, kóre pozwalają uniknąć zagrzybienia lokalu.

I tu wkracza Waigel, czyli my. Z dokładnymi przyrządami pomiarowymi, wiedzą i doświadczeniem z tysięcy takich pomiarów. Robimy pomiary przygotowujemy dokładne opracowanie i wskazujemy sposoby eksploatacji pozwalające wygodnie żyć w lokalu wolnym od grzybów i nie walczyć ze wszystkimi dookoła, przepychając winę za zagrzybiony lokal.

Często otrzymujemy zlecenia na sprawdzenie mieszkania pod kątem przyczyn zagrzybienia. Często staramy się doprowadzić do porozumienia pomiędzy administracją, która widzi winę lokatora, a lokatorem, który przekonany jest o winie i zaniedbaniach administracji…

Podstawą porozumienia zawsze są dokładne pomiary i badania, które jednoznacznie określają przyczyny pojawienia się grzybów w lokalu.

FLIR0067

Wychłodzenie ściany doskonale widoczn za pomocą kamery termowizyjnej. W takim miejscu prędzej czy później pojawią się grzyby...

Jesteśmy bezstronni, życzliwi ale nie można nas kupić. Przyjmujemy zlecenie, wyceniamy usługę, określamy termin – i w tych kwestiach dopasowujemy się i negocjujemy ze zlecającym. W pozostałych nie. Zakres pomiarów, wyniki, interpretacja, zalecenia powykonawcze nie podlegają negocjacji.
Mówiąc prościej – nie przyjmujemy do wiadomości, że to „Kowalski jest winny, a jak nie jest to nie zapłacę za usługę" …

Po wykonanych pomiarach przygotowujemy protokół powykonawczy i w nim zawierają się udokumentowane wyniki pomiarów, nazwy przyrządów, jakimi zostały wykonane pomiary, interpretacja wyników, zalecenia często z podaniem sposobów napraw czy modyfikacji itd. Wszystko po to, aby po naszym odgrzybianiu, opinii mykologiczinej, ekspertyzie mykologicznej czy zwykłej konsultacji mykologicznej nie doprowadzić do kolejnego zasiedlenia mebli czy ścian przez grzyby. Wszystko po to, aby uświadomić prawdziwe przyczyny powstania zagrzybienia. Wyjaśnić sposoby zapobiegania, wskazać docelowe i doraźne sposoby i metody niedopuszczania do rozwoju grzybów. W przypadku sporów pomiędzy lokatorami i administracją staramy się wyjaśnić prawdziwe przyczyny zagrzybienia i doprowadzić do porozumienia i wspólnego rozwiązania problemu przez np. lokatora i administrację czy lokatora i właściciela lokalu. Nie chcemy na siłę dzielić winą stron -  chcemy wskazać problem i jego przyczyny i trwale go rozwiązać. A kiedy nie da się od razu postawić wszystkiego na głowie – chcemy pomóc zapobiegać do czasu, kiedy pojawią się możliwości trwałego rozwiązania problemu.

odgrzybianie pomiary waigel 6

Pomiary wydajności wentylacji - zawsze sprawdzamy jej wydajność w odniesieniu do obowiązujących przepisów. 

W przypadku zapytań prosimy dzwonić do konsultanta – konsultacja telefoniczna, oględziny przesłnych zdjęć są niepłatne.

Wszystkie porady, usługi, pomiary, oględziny wymagające porzyjazdu do Państwa są płatne. 

 
TELEFON
+48 880 722 589
Można do nas dzwonić
pn.-pt. 8:30-20:00
sobota 9:30-16:00

w przypadku trudności z połączeniem prosimy o sms lub e-mail - skontaktujemy się w pierwszym możliwym terminie.

lub można przesłać przesłać zapytanie za pomocą formularza kontaktowego

ZAMÓW/ZAPYTAJ 
jest to niepłatne i niezobowiązujące do zamówienia usługi.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.