JAK SKUTECZNIE POZBYĆ SIĘ PLEŚNI?
Problem usuwania pleśni ze ścian mieszkań to problem, z Krym większość ludzi sobie nie radzi. Usunięcie pleśni wykonane samodzielnie najczęściej prowadzi do rozpylenia jej zarodników. Wdychanie zarodników to narażanie się za nachorowanie. Samodzielnie usuwane pleśnie najczęściej wracają szybciej niż ich się Państwo spodziewacie i niestety najczęściej jest ich więcej niż było. Przy takim usuwaniu pleśni jej zarodniki i produkty przemiany materii, czyli szkodliwe mykotoksyny i tak pozostają w mieszkaniu i nawet, kiedy nie widać koloni pleśni, (bo sami ją usunęliście) to mykotoksyny i tak są w powietrzu.
Jak temu zaradzić? Najlepiej posłużyć się sprawdzoną metodą. A metoda jest dziecinnie prosta.

usuwanie pleśni
Zamówicie Państwo usługę u specjalistów w tej dziedzinie. W ramach usuwania pleśni wykonujemy badania i pomiary, które pozwalają określić przyczyny pojawienia się pleśni w mieszkaniu czy lokalu. Określamy czy przyczyny są techniczne, czyli leżące po stronie lokalu-budynku, czyli w przypadku budynków wielorodzinnych po stronie administracji (za części wspólne odpowiada administracja) czy może pleśń pojawiał się w wyniku wadliwej eksploatacji. W przypadku wad budynku - zalewania, mostki termiczne itd. opracowanie, które dostajecie Państwo po wykonaniu przez nas usługi pozwala prowadzić konstruktywne rozmowy z administratorem. W opracowaniu znajdują się wyniki pomiarów, interpretacja wyników, zdjęcia urządzeń w trakcie pomiarów, zalecenia dotyczące poprawek czy napraw, wskazanie przyczyn powstania pleśni itd. I to samo dotyczy wad eksploatacyjnych - tyle, że w takim przypadku dodatkowo uczymy użytkowników lokalu jak poprzez poprawna eksploatację unikać pojawienia się pleśni i jak zapobiegać tworzeniu się warunków sprzyjających rozwojowi pleśni.

likwidowanie pleśni
Otrzymanie opracowania powykonawczego, które bezstronnie określa przyczyny pojawienia się pleśni w mieszkaniu, najczęściej pomaga zakopać "topór wojenny" i uzgodnić z administracją zakres prac naprawczych. Pomaga opornym zrozumieć zasady eksploatacji lokalu. Wskazuje jasne rozwiązania i dostarcza koniecznej wiedzy z zakresu funkcjonowania budynku - mieszkania i zasad jego eksploatacji.
Dlatego polecamy i zalecamy i prosimy - aby oszczędzić sobie nerwów, prowadzenia sporów opartych na argumentach typu "nie, bo nie", wykonywania remontów tylko po to, aby zakryć na 3 miesiące pleśń, oszukiwania się, że po samodzielnym usuwaniu pleśni wszystko jest już w porządku - zamawiajcie usługi u specjalistycznych firm. Sprawdzajcie przed zleceniem czy wykowany usługi są mykologami, pytajcie o doświadczenie i jeśli satysfakcjonuje Państwa zakres prac i kwalifikacje wykonawcy ZLECAJCIE USUWANIE PLEŚNI ludziom, który sie na tym znają.

 Poniżej znajduje się darmowy dostęp do formularza kontaktowego

ZAMÓW / ZAPYTAJ

 

usuwanie pleśni

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.