Odgrzybianie – usuwanie pleśni.
Odgrzybianie ścian, odgrzybianie mieszkań, odgrzybianie murów, odgrzybianie piwnic – każdą z wymienionych prac możesz zamówić klikając w link z napisem ZAMÓW/ZAPYTAJ znajdujący się na każdej z naszych stron internetowych. Przed wysłaniem formularza kontaktowego możesz sprawdzić obszar naszego działania w zakładce „Gdzie pracujemy”.
Od wielu lat zajmujemy się odgrzybianiem wszystkich rodzajów pomieszczeń. Usługa odgrzybianie obejmuje, co oczywiste, usunięcie grzybów i ich zarodników z odgrzybianych powierzchni ale też komplet pomiarów określających przyczyny powstania zagrzybienia. Pomiary wykonujemy wysokiej jakości urządzeniami stworzonymi do tego rodzaju prac np. używamy mikroskopów cyfrowych, kamer termowizyjnych, specjalistycznych mierników itp.
Z uzyskanych pomiarów sporządzamy szczegółowe opracowanie zawierające kluczowe informacje o przyczynach powistania zagrzybienia; wadliwych miejscach w lokalu-budynku, błędach eksploatacyjnych, sposobach napraw nieprawidłowości. Opracowania zwykle składają się z kilkanastu stron A4.
Takie opracowania są nieocenione w przypadku prowadzenia sporu czy poszukiwania argumentów do nakłonienia sąsiada, współlokatora do konserwacji jakiś pomieszczeń czy zmiany sposobu eksploatacji 
Ponadto, pomiary bezstronnie dostarczają wyników, co jest bardzo pomocne przypadku sporów administracja – lokator czy odwrotnie. Setki razy uczestniczyliśmy w takich konsultacjach i setki razy z przyjemnością stwierdzaliśmy, że strony akceptowały proponowaną przez nas formułę, co najczęściej prowadziło do trwałego rozwiązania problemu.

odgrzybianie opole 03Grzyby strzępkowe (pleśniowe) - typowy przypadek


Mówimy tu o usłudze odgrzybianie wraz z pomiarami wskazującymi przyczynę zagrzybienia. Przez cały czas celowo nie wspomniałem jakich grzybów dotyczy usługa Odgrzybianie – to częste w przypadku artykułów umieszczanych w sieci Internet. Większość spotykanych w sieci materiałów, mówi o grzybach i już.

Bardzo ważne jest aby przed rozpoczęciem prac prowadzących do usunięcia grzybów określić czy mamy do czynienia z grzybami strzępkowymi czy podstawkowymi. Zlecający usługę nie musi być mykologiem i nie musi umieć rozpoznawać grzyby. Jednak przy samodzilnych próbach odgrzybiania, aby uniknąć np. niepotrzebnego skuwania tynków czy demontażu porażonego drewna dobrze jest wiedzieć z jakimi grzybami mamy do czynienia. Dlatego zachęcam aby do przesyłanych nam zapytań dodawać dwie, trzy fotografie porażonych przez grzyby powierzchni. Pozwoli to szybko podpowiedzieć, co robić, a czego nie robić do czasu przyjazdu specjalistów.

odgrzybianie ścian

Kolejny typowy przypadek - naroznik zasiedlony przez grzyby-pleśnie

 

 ZAMÓW/ZAPYTAJ  

PONADTO WYKONUJEMY
Odgrzybianie, usuwanie pleśni, odgrzybianie drewna, odgrzybianie piwnic, odgrzybianie ścian, odgrzybianie murów, odgrzybianie mieszkań.

Najczęściej wykonywane pomiary w czasie usługi to:
Pomiary wilgotności względnej powietrza, pomiary wilgotności przegród budowlanych, pomiary wilgotności drewna i materiałów drewnopochodnych, zdjęcia termowizyjne przegród budowlanych, wyszukiwanie mostków termicznych, wskazywanie punktów rosy, badanie drożności i wydajności wentylacji, oględziny mikroskopowe wybranych fragmentów przegród budowlanych, oględziny endoskopowe w miejscach trudnodostępnych, pobór próbek powietrza i wymazów z powierzchni do badań mikrobiologicznych.

Dysponujemy doskonałym sprzętem pomiarowym i mamy wieloletnie doświadczenie.

Jesteśmy członkami Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa

Obszar naszego działania znajdziecie Państwo w zakładce „Gdzie pracujemy”

ekspertyzy ścian

A to nawet dla nas jest już poważnym zagrzybienieniem - grzyby pleśniowe w lokalu mieszkalnym


Przedstawiona tu usługa ma tylko charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.