Chcesz kupić mieszkanie lub lokal użytkowy z drugiej ręki?
Ekspertyzy mykologiczne i opinie mykologiczne są nieprzecenione przy zakupie lokali z tzw. drugiej ręki. W takich lokalach dość często spotyka się powtarzające się od lat problemy z wilgocią, grzybami, degradacją murów, rozkładem drewna, nieprzyjemnymi zapachami, nieciągłymi izolacjami przeciwwilgociowymi itp. Sama zgoda sprzedającego lokal na przeprowadzenie ekspertyzy przez mykologów przed zakupem jest już dobrym znakiem dla kupującego. Jednak na przestrzeni wielu lat i niezliczonej ilości wykonanych pomiarów wiemy, że w lokalach starych i tych stosunkowo nowych, problemy mykologiczne występują bardzo często. Często sprzedający o nich nie wie, ale niestety równie często problemy są maskowane lub bagatelizowane przez sprzedających. W czasach coraz powszechniej występujących alergii, nabywanie lokali niesprawdzonych pod kątem obecności grzybów i mykotoksyn jest oszczędnością pozorną. Prowadzi to często do narażenia siebie i swoich bliskich na mieszkanie w lokalach podatnych na zagrzybienie i występowanie szkodliwych związków przemiany materii grzybów (mykotoksyn).

Oczywiście można samemu próbować sprawdzić lokal, ale bez specjalistycznej wiedzy i dedykowanych do tego narzędzi nie da się sprawdzić kluczowych wad takich jak; mostki termiczne, punkty rosy, podwyższona wilgotność posadzek i ścian, nadmierna ilość zarodników grzybów w powietrzu czy zidentyfikować niewielkie kolonie grzybów np. strzępkowych na ścianach czy sufitach. W czasie wykonywania pomiarów, które chcemy wykonywać w obecności obu stron zawierających umowę, tłumaczymy dokładnie, co robimy, jaki ma to cel i jaki jest wynik pomiaru. Po zakończonych pomiarach, ustnie przekazujemy naszą opinię, a opracowanie na wysyłamy do Klienta w formie elektronicznej na ogół w terminie do dziesięciu dni roboczych od dnia wykonania pomiarów.

SOLE BUDOWLANE I PURCHLE

Sole budowlane i purchle

Najczęściej wykonywane pomiary w czasie usługi to:

Pomiary wilgotności względnej powietrza, pomiary wilgotności przegród budowlanych, pomiary wilgotności drewna i materiałów drewnopochodnych, zdjęcia termowizyjne przegród budowlanych, wyszukiwanie mostków termicznych, wskazywanie punktów rosy, badanie drożności i wydajności wentylacji, oględziny mikroskopowe wybranych fragmentów przegród budowlanych, oględziny endoskopowe w miejscach trudnodostępnych, pobór próbek powietrza i wymazów z powierzchni do badań mikrobiologicznych.

Dysponujemy doskonałym sprzętem pomiarowym i mamy wieloletnie doświadczenie.

 ekspertyzy katowice (30)

Grzyby pleśnie ukryte pod płytami z gips-kartonu

Jesteśmy członkami Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa.

Obszar naszego działania znajdziecie Państwo w zakładce „Gdzie pracujemy”

Przedstawiona tu usługa ma tylko charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

  

odgrzybianie śląsk (8)

Grzyby podstawkowe pod podłogami z desek

 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.