Ekspertyzy mykologiczne i badania mikrobiologiczne dla osób prywatnych.

Prowadzimy badania mikrobiologiczne pozywające określić warunki środowiskowe panujące w lokalu, biurze, domu. Pobieramy próbki powietrza i wymazy z wybranych powierzchni, co pozwala określić obecność i ilość grzybów oraz ich gatunek w powietrzu i w pobranych wymazach. Badania wskazują gatunki patogenne, określają ich wpływ na zdrowie. Opracowanie, które otrzymuje zleceniodawca zawiera wszystkie wyniki pomiarów, wskazanie wad powodujących np. zagrzybienie, obejmuje wskazanie sposobów napraw mających na celu stworzenie w lokalu warunków, które nie będą sprzyjały rozwojowi grzybów.

W przygotowywanym opracowniu znajdują się informacje o gatunkach grzybów znjdujących się w próbkach z określeniem ilościowym i jakościowym, wskazujemy gatunki chorobotwórcze - patogenne. W przypadku wykrycia grzybów w badanym lokalu, w opracowaniu znajdzie się również zbiór zaleceń z podaniem zakresu i sposobów odgrzybiania oraz zakres prac naprawczych z podaniem przykładowych sposobow napraw.

Problem nieprzyjemnych zapachów, zmiany grzybicze i solne na ścianach i posadzkach. Zagrzybione ściany i drewno w pokojach, biurach, salonach sprzedaży. Purchle i sypiące się farbi i tynki w piwnicach czy magazynach to częste problemy budynków mieszkalnych i firmowych. Pomagamy w takich przypadkach określić przyczynę problemu, sporządzamy szczegółowe opracowania dotyczące przyczyn powstawania nieprawidłowości, określamy sposoby napraw i rozwiązania problemów. Wykonujemy pełne ekspertyzy mykologiczne, badania mikrobiologiczne. Badamy próbki powietrza, wymazy z powierzchni, zeskrobiny. Opracowania przekazujemy w formie elektronicznej. Jasne określenie stanu mykologicznego domu czy placówki firmowej placówki z zaleceniami dot. kolejności prac naprawczych i wskazaniem ich zakresu pomaga wygospodarować konieczne środki i rozwiązać problemy ewentualnych sporów czy roszczeń pracowników, najemców.

ekspertyzy mykologicznePomiar punktu rosy w badanym lokalu

Badania mikrobiologiczne w placówkach publicznych. Świadczymy też usługi odgrzybiania.

Najczęściej wykonywane pomiary w czasie usługi to:
Pomiary wilgotności względnej powietrza, pomiary wilgotności przegród budowlanych, pomiary wilgotności drewna i materiałów drewnopochodnych, zdjęcia termowizyjne przegród budowlanych, wyszukiwanie mostków termicznych, wskazywanie punktów rosy, badanie drożności i wydajności wentylacji, oględziny mikroskopowe wybranych fragmentów przegród budowlanych, oględziny endoskopowe w miejscach trudnodostępnych, pobór próbek powietrza i wymazów z powierzchni do badań mikrobiologicznych.

 

ekspertyzy mykologiczne śląsk

Grzyby podstawkowe na ścianach piwnicy

 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.